SRBIJA – KANADA 36-8

Orlovi su danas imali ozbiljnu proveru pred start u grupi B Kvalifikacija za Svetski Kup 2021. godine, protiv Škotske i Grčke. Odličnom igrom pre svega u prvom poluvremenu savladali su reprezentaciju Kanade sa 36-8. Utisak je da je ovo do sada najbolje izdanje Orlova pod komandom Stjuarta Vilkinsona.

Srbija je povela već u trećem minutu utakmice esejem Predraga Keglića. U 15. minutu Miloš Zogović je postigao esej, a zatim i gol i uvećao prednost Orlova na 10-0. U 19. minutu Vladimir Milutinović je postigao treći esej za Srbiju i povisio prednost na 14-0. Miloš Čalić se u 25. minutu upisao u listu strelaca, a zatim i Džavid Jašari, uspešno izvedenim šutem na gol. Srbija vodi 20-0. Inače Milutinović i Čalić će već od naredne nedelje karijeru nastaviti u Francuskoj. Kanađani su u 29. minutu uzvratili esejem Itana Langa, svog najefikasnijih igrača na ovoj turneji. Tačku na izuzetno kvalitetno prvo poluvreme Srbije stavio je Stevan Stevanović, petim esejem za Orlove. Gosti u 38. minutu postižu i drugi esej, a strelac je Feliks, pa se na odmor odlazi rezultatom 24-8.

Na startu drugog poluvremena u 43. minutu Aleksandar Đorđević povećava prednost domaćih na 30-8. U 64. minutu Rajko Trifunović postiže i sedmi esej za ispostavilo se na kraju, konačnih 36-8. Odlično izdanje Orlova, najbolje u ovoj godini. Očigledno da rad sa Stjuart Vilkinsonom daje prve rezultate, što može samo da raduje pred start u kvalifikacijama za Svetski Kup 2021. godine.

SRBIJA – KANADA 36-8 (24-8)

Stadion: SNC Makiš. Gledalaca: 250. Sudija: Radoslav Novaković, pomoćnici: Stefan Stamenić i Jasmin Bibić. četvrti sudija: Vanja Nenadović.

Poeni za Srbiju: 7 eseja – Predrag Keglić 3′ min, Miloš Zogović 15′ min, Vladimir Milutinović 19′ min, Miloš Čalić 25′ min, Stevan Stevanović 35′ min, Aleksandar Đorđević 43′ min, Rajko Trifunović 64′ min. Golovi: Miloš Zogović 1/3, Džavid Jašari 3/4.

Poeni za Kanadu: 2 eseja – Ethan Lange 29′ min, Tony Felix 38′ min. Golovi: Brad Austin 0/2.

SRBIJA: Miloš Zogović, Dragan Janković, Vladimir Milutinović, Aleksandar Đorđević, Rajko Trifunović, Vojislav Dedić, Džavid Jašari, Lazar Živković, Vladislav Dedić, MIloš Ćalić, Stevan Stevanović, Stefan Nedeljković, Predrag Keglić. Rezerve: Stefan Arsić, Nikola Srbljanin, Aleksa Radić, Vlado Kušić.

Kanada: Michael Mastraoianni, Ethan Langs, Jordan Henry, Emil Berggren, Tony Felix, Asli Calvert, Brad Austin, Charles Curran, Kyle Yurkiw, Travis Depasquale, Scyler Dumas,Dominic Witsch, Antone Blanc. Rezerve: Dean Parker, Tyler Doran, Eric Mayer, Benjamin Fleming.