LIONHEARTS – SRBIJA 28-10

U drugoj utakmici protiv amaterske reprezentacije Engleske pokrajine Jorkšir, danas su Orlovi izgubili u Lidsu sa 28-10 (16-0). Igrali su naši reprezentativci veći deo utakmice odlično, ali je za drugi poraz na turneji i pobedi domaćih rezultatima 2-0 u seriji najviše kriv pad u igri pred kraj prvog poluvremena. Tada su Lajonhartsi za samo 10 minuta postigli 16 poena, što naši reprezentativci i pored izvrsne igre i velike borbenosti nisu uspeli da nadoknade u nastavku. Dogovorom dva stručna štaba, kako bi što više igrača dobilo šansu, maksimalan broj igrača je bio 20, i omogućen je neograničen broj izmena.

Srbija je odlično otvorila utakmicu i u prvih 7-8 minuta imala inicijativu, koju na žalost nije uspela da materijalizuje. Potom je usledila prava ofanziva domaćih kojoj su “Orlovi” uspešno odolevali punih 20 minuta. U 27. minutu, Lajonhartsi su uspeli da konačno probiju našu odbranu, a zatim da do 37. minuta postignu ukupno 16 poena – tri eseja i dva gola. U 8. minutu nastavka Srbija je postigla prvi esej preko Predraga Keglića i smanjila vođstvo na 16-4. U 62. minutu domaći su postigli esej i gol i povećali vođstvo na 22-4. Samo šest minuta kasnije Stefan Nedeljković je probudio novu nadu kod “Orlova” da mogu do preokreta drugim esejem, a Miloš Zogović je golom primakao Srbiju na 22-10. Iako je Srbija do kraja napadala i pokušavala da postigne još koji esej, domaći su se vrlo organizovano i vešto branili, da bi tri minuta pre kraja iz kontra-napada postigli esej i gol za konačnu pobedu od 28-10.

ENGLAND LIONHEARTS – SRBIJA 28-10 (16-0)

Stadion: Stanningley ARLFC, Lids. Gledalaca 200. Sudije: Elis Mek Kartli, Tomas Mek Kej (svi Engleska).

Poeni za Srbiju – 2 eseja Predrag Keglić 48′ min, Stefan Nedeljković 68′ min. Golovi: Vojislav Dedić 0/1, Miloš Zogović 1/1.

LIONHEARTS YORKSHIRE: Nick Baldwin, (Allerton Bywater), Alex Bates (Bentley), Chris Boyce (Hunslet Club Parkside), Brad Cahill (Oulton Raiders), Thomas Hainsworth (Queensbury), Keiron Hainsworth (Oulton Raiders), Steven Hayes (Lock Lane), Mikey Hayward (Cutsyke Raiders), Danny Hunter (East Hull), Lee Land (Cutsyke Raiders), Connor McGill (Bramley Buffaloes), Jack McShane (Hunslet Club Parkside), Sean Malarkey (New Earswick All Blacks), Xavier Martin (Bramley Buffaloes), William Milner (Allerton Bywater), Stephen Mountain (East Hull), Callum Murgatroyd (Queensbury), Louis Silkstone (Allerton Bywater), Scott Smith and Jake Starbuck (both Bentley), Connor Wick (Cutsyke Raiders).

SRBIJA: Miloš Zogović, Dragan Janković, Aleksandar Djordjević, Petar Milanović, Ilija Krstić, Djordje Stošić, Vojislav Dedić, Lazar Živković, Vladislav Dedić, Miloć Ćalić, Stefan Nedeljković, Predrag Keglić, Stevan Stevanović. Rezerve: Dušan Milutinović, Nikola Djurić, Dario Abidinović, Nikola Srbljanin, Aleksandar Pavlović, Mihajlo Stojiljković, Mihajlo Jović.