
БАСК Арена данас је била домаћин Ризман Купа, такмичења којим је отворена овогодишња домаћа рагби 13 сезона. Утакмица између два тима, састављених од наших најбољих домаћих играча, привукла је око 50-так гледалаца, који су вечерас уживали интересантној утакмици. У припреми ове утакмице било је доста проблема, поготово са повредама, пре свега играча који су били у Аустралији. На терен БАСК Арене истрчали су само четворица “Аустралијанаца”: Стефан Недељковић, Џавид Јашари, Милош Ћалић и Владислав Дедић. Остала четворица играча која су била у Аустралији, пратила су утакмицу са трибина или са тренерске клупе због повреда.
Плаву селекцију која носи име Џона Размана са клупе су предводили Љубомир Буквић и Стеван Стевановић. Црвени тим Бев Ризман, предводили су Далибор Вукановић и Милош Зоговић.
Црвени су кренули фуриозно, и већ након 13 минута есејима, Маџаревића, Милановића, Миленковића и Јашарија, који је постигао и 3 гола, повели су са 22-0. Плави су тек након 15 минута први пут успели да пређу на половину противника, а затим преко Недељковића и Јанковића смањили су резултат на 12-22 у 27. минуту. Ипак, до краја полувремена екипа Бев Ризман, поново преузима иницијативу па на одмор одлазе са сигурном предношћу од 18-32.

Црвени су почели и друго полувреме есејем, али је затим уследила серија плавих, који су до 65. минута успели да преокрену резултат постигавши 4 сеја и 3 гола. Тако је селекција под именом Џон Ризман повела са 40-36. Ипак, у последњих 15-ак минута црвени успевају да поново дођу у вођство и на крају тријумфују са 42-40.
ЏОН РИЗМАН – БЕВ РИЗМАН 40-42 (18-32)
Београд, 21.02.2016. Стадион: БАСК Арена, гледалаца: 50. Судија: Миса Вакадрану, помоћници: Славиша Зекић и Ивица Ђорђевић.
ЏОН РИЗМАН: Јанковић Д. Ђурковић М, Томић М, Радић А, Арсић С, Чарапић Б, Милутиновић В, Ковачевић Ж, Вукановић С, Србљанин Н, Додић Л, Подкољњак М, Недељковић С. резерве: Манак С, Јовић М, Ристић В.
БЕВ РИЗМАН: Војиновић П, Милановић П, Ћалић М, Маџаревић П, Миленквић М, Јашари Џ, Васиљевић Д, Кушић В, Девић Вл, Илић С, Чобановић М, Алексић М, Абидиновић Д. резерве: Ивановић И, Станић В, Којић Л, Божић Н.
Кретање резултата:
2 мин – 0-6 есеј: Маџаревић, гол: Јашари
6 мин – 0-10 есеј: Милановић, гол: Јашари промашај
10 мин – 0-16 есеј: Миленквоић, гол: Јашари,
13 мин – 0-22 есеј: Јашари, гол: Јашари
17 мин – 6-22 есеј: Недељковић, гол: Недељковић
27 мин – 12-22 есеј: Јанквоић, гол Недељковић
33 мин – 12-28 есеј: Кушић, гол: Јашари
36 мин – 12-32 есеј: Васиљевић, гол: Јашари промашај
40 мин – 18-32 есеј: Ковачевић, гол Недељковић
43 мин – 18-36 есеј: Божић, гол Јашари промашај
46 мин – 24-36 есеј: Србљанин, гол Недељковић
49 мин – 30-36 есеј: Ковачевић, гол Недељковић
54 мин – 34-36 есеј Поткољњак, гол Недељковић промашај
65 мин – 40-36 есеј: Јовановић, гол Недељковић
75 мин – 40-42 есеј: Маџаревић, гол Јашари
Комплетан записник са утакмице можете видети на следећем линку: 2016.02.21. Rizman_Kup_Dzon-Bev_40-42
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.