Serbia Women vs Greek W

Izveštaj

Utakmica između ženskih reprezentacija Srbije i Grčke odigrana je u Bojniku i izazvala je veliko interesovanje ne samo u ovom gradu na jugu Srbije, već i u okolnim  gradovima Leskovcu i Nišu, u kojima postoje ragbi 13 klubovi. Zato se i pored kišovitog vremena na stadionu Pusta reka okupilo oko 400 gledalaca koji su videli jednu vrlo dobru, zanimljivu i neizvesnu utakmicu. Reprezentacija Srbije igrala je odlično, ali i pored toga pobeda je pripala Grkinjama koje su do trijumfa stigle boljom igrom u poslednjih 20 minuta utakmice.

Gošće su odmah na startu izvršile ogroman pritisak i punih 30 minuta igralo se bukvalno na polovini Srbije. Branile su se naše reprezentativke odlično i uspele su sav taj silan pritisak da amortizuju, a potom i da u 30 minutu esejem Jelene Stojiljković dođu u vodstvo.

Trenutak kada Jelena Stoljiljković postiže esej za Srbiju u 30 minutu. @ PHOTO-DRUGBY

Do kraja poluvremena Srbija je uspela da sačuva ovu prednost. U nastavku razvila se još žešća borba. Grkinje, rešene da preokrenu rezultat, ali i naše devojke koje su se svim silama trudile da se gošćama revanširaju za poraz od pre godinu dana u Atini od 28-0. Obe ekipe imale su svoje šanse ali sve do 61 minuta nije bilo promena u rezultatu, a onda je kapiten Grčke reprezentacije Koutsioumpa poravnala rezultat. Očigledno da je težak teren i kiša ostavio traga na naše reprezentativke, koje su se sve teže kretale. Grkinje su imale više snage u završnici i to su pretvolile u trijumf nakon eseja Koutsikou u 73 minutu. Nisu se naše devojke ni tada predale. Pokušale su da u završnici dođu do izjednnačenja, što bi verovatno bio naj pravedniji rezultat, ali su Sanja Starčević dva puta, Marija Maslaković i Natalija Simić zaustavljene na samo nekoliko metara od protivčničke esej linije. Na kraju usledila je velika radost Grkinja kojima je pripao veliki pehar prvog pobednika Kupa Balkana za 2023 godinu.