Србија – Велс Змајева срца 22-20

Србија победила Велс! Репрезентација Србије данас је на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима победила аматерску репрезентацију Велса са 22-20 (14-14). Србија је овом победом на најбољи начин отворила кампању за Европско Првенство Б групе и сусрете са Русијом и Шпанијом.

Србија је стартовала силовито и већ у 4. минуту есејем Владимира Милутиновића дошла у вођство од 4-0, које је остало и након шута Милоша Зоговића на гол. Гости су узвратили у 16. минуту када је најпре Конан Хардвиг есејем изједначио резултат, а Мајк Харли успешним претварањем довео “Змајева срца” у вођство од 4-6. Дебитант у дресу “Орлова” Брендон Јањић, један од тројице момака из Аустралије који су данас играли за Србију, постигао је есеј и поново довео домаће у вођство од 8-6. Овај пут Џавид Јашари је био непрецизан у додатном шуту на гол. Велшани у 24. минуту, након есеја Бретам Томаса по други пут долазе у вођство, овај пут од 8-10, јер је шутер гостију Мајк Харли по први пут непрецизан. Стеван Стевановић, повратак у редове “Орлова”, након паузе од годину и по због повреде, крунисао је есејем  у 27. минуту чиме је довео Србију по трећи пут у вођство. Јашари је овај пут прецизан па Србија води са 14-10. У 32. минуту Сем Приџеон постиже трећи есеј за госте и изједначује резултат на 14-14. Исти скор је остао и након неуспешног претварања Хартија, али и до краја првог полувремена.

На старту другог полувремена у 41. минуту, још један дебитант из Аустралије у дресу Србије, Џонатан Крес уписао се у листу стрелаца. Џавид Јашари је по други пут прецизан и Србија води 20-14. Гости поравнавају резултат у 49. минуту есејем Марка Џонса и голом Харлија, да би Џавид Јашари у 60. минуту, голом из казне, испоставило се донео победу Србији од 22-20.

Аустралијски тренер Брет Дејвидсон, који се од јуна месеца налази на челу стручног штаба “Орлова” овако је прокоментарисао утакмицу: “Изузетно тешка победа са много пропуштених прилика и грешака, али смо на крају поносни што смо постали прва Српска сениорска репрезентација која је победила једну аматерску националну селекцију из Велике Британије. Фантастичан ветар у леђа пред старт у ЕУРО Б и Квалификације за Светски Куп 2021. Победити квалитетног противника, а не играти боље од њега, увек је корак напред у добром правцу.”

Његов колега на клупи Велшана Стив Смит истакао је: “Верујем да смо били боља екипа у оба полувремена, поготово у првом. Одлично смо се носили са изузетно физички јаким играчима Србије, и спроводили договорен план игре.  У другом полувремену мало смо изгубили фокус, пре свега због промена које су уследиле због повреда. Резултат одражава колико је ово била изједначена утакмица, па и само шутирање Србије из казне на гол у 60. минуту, које им је на крају и донело победу. Мислим да смо ми прилику за победу испустили знатно раније. Са мало више смирености, дисциплине и структуре у игри, победа нам не би измакла. Покушаћемо да се опоравимо у наредних неколико дана и што боље припремимо за други меч у суботу.”

Београд 03.10.2018, стадион: ФК Херој Полет Јајинци. Гледалаца 150. Судија: Синиша Зекић, помоћници: Слободан Манак и Радослав Новаковић (сви Србија).

Србија: Милош Зоговић, Александар Ђорђевић, Рајко Трифуновић, Стеван Стевановић, Брендон Јањић, Војислав Дедић, Џавида Јашари, Перо Маџаревић, Владислав Дедић, Никола Србљанин, Владо Кушић, Владимир Милутиновић. Резерве: Предраг Кеглић, Џонатан Крес, Никола Ђурђић, Петар Милановић

WALES DRAGONHЕARTS: Connah Harding (North Wales Crusaders A / North Wales Origin), Sam Pridgeon (Llanelli Knights / Premier League West), Dafydd Jones (North Wales Crusaders A / North Wales Origin), Adam Watton (Valley Cougars / Premier League East), Brett Thomas (Torfaen Tigers / Premier League East), Ben Jones (Valley Cougars / Premier League West), Shane Lee (Valley Cougars / Premier League West), Gethin King (Valley Cougars / Premier League East), Matt Williams (Torfaen Tigers / Premier League East), Mark Jones (Rhondda Outlaws / Premier League West), Ben Stelmaszek (Thatto Heath Crusaders / North Wales Origin), Henri Roberts (North Wales Crusaders A / North Wales Origin), Mike Hurley (Valley Cougars / Premier League East) (капитен) Резерве: Ryan Griffiths (Ince Rose Bridge / North Wales Origin), Jonny Rees (Llanelli Knights / Premier League West), Darrell Moyle (Torfaen Tigers / Premier League East), Max Hendy (Rhondda Outlaws / Premier League West)