Juniori U19: Italija – Srbija 36-20

Srbija U19

Srbija U19 odigrala je u nedelju 13.05.2018 svoj drugi test meč u okviru priprema za Evropsko Prvenstvo do 19 godina koje se od 4 do 11 avgusta ove godine održava u Beogradu. Protivnik “Orlićima” bila je reprezentacija Italjije. Azuri još uvek nisu overili vizu za Beograd, jer ih naredne subote očekuje kvalifikaciona utakmica protiv Ukraine. Pobednik ovog meča obezbediće učešće na Evropskom Prvenstvu, i u prvom kolu susreće se protiv aktuelnog Evropskog Prvaka Francuske.

Upravo ta činjenica, da još uvek nisu obezbedili učešće na Evropskom Prvenstvu, silno je motivisala domaći tim, koji je od prvog minuta krenuo silovito. Azuri su bili mnogo kvalitetniji i već u prvih 10 minuta postigli dva eseja i došli do lepe prednosti. Srbijana početku nikako nije mogla da poveže svoje redove, što su domaći znali da kazne i u 21 minutu trećim esejem uvećali prednost. Ipak, pred kraj prvog poluvremena najpe je Stevan Ivanković u 27 minutu postigao prvi esej za Srbiju, a zatim i u poslednjem minutu prvog poluvremena u listu strelaca se upisao i Uros Golubovic. Azuri su ipak na poluvreme otisli sa prednosću od 16-8.

Drugi deo utamice domaći su ponovo počeli furiozno. Već u drugom minutu nastavka, Stefano Dalmaso je povećao prednost Italije. Uzvratio je kapiten Srbije Vladimir Milutinović  u 41 minutu. Samo šest minuta kasnije David Signoreli ponovo povećava prednost Italijana, a zatim i najbolji igrač u našim redovima Stevan Ivanković postiže svoj drugi esej na meču. Na žalost i poslednji za našu reprezentaciju na utakmici. Čini se da je našim igračima tada ponestalo snage, pa su domaći do kraja postigli još dva eseja za konačan trijumf od 36-20.Srbija U19

Utakmica između Italije i Ukrajine igra se u subotu od 16.00 sati na stadionu u Fogliano di Regipulja. Zanimljivo da će ovu utakmicu suditi naš najbolji sudija Radoslav Novaković.

Još slika sa utakmice Italija – Srbija možete pogledati na fejsbuk stranici F.I.R.L.

TEST MEČ U19: ITALIJA – SRBIJA 36-20

Fogliano Di Redipuglia 13.05.2018, Stadion: Fogliano. Gledalaca: 100. Sudije:

Poeni za Italiju U19 : Eseja 7 – Anthony Virzì 5 min, Leonardo Artale 10 i 21 min , Stefano Dalmasso, 37 i 70 min, Davide Signorelli 47 min, Alfio Laudani 57 min,  –  Golovi  Francesco Mendosa 4/7

Poeni za Srbiju U19: Eseja 4 –  Stevan Ivankovic 27 i 52 , Vladimir Milutnnovic 41 min, Uros Golubovic 35 min, . Golovi: Vladimir Milutinovic 2/4

Italija U19: Giovanni Sciacca, Gianluca Privitera, Anthony Virzì, Stefano Dalmasso, Alfio Laudani, Giordano Arena, Francesco Mendosa, Giovanni Rizzo, Antonio Cacopardo,  Leonardo Artale, Davide Signorelli, Werther Bartolini, Stefano Cenci, Salvatore Lipera, Simone Leotta,  Nicholas Ferrero, Mario Di Sano,

Srbija U19: Vuk Tomić , Ivan Andrić,  Veljko Stanković , Aleksandar Štefulj, Uroš Golubović, Marko Janković,  Ilija Krstić, Mihajlo Stojiljković,   Stevan Ivanković,   Marko Jakovljević, Marko Makera , Dorotej-Dado Arnold, Vladimir Milutinović (c), Marko Šatev, Marko Simović ,Stefan Milinković, Luka Rašković,  Matej Prokić (nije ulazio u igru),