Дорћолу Супер Куп, стартује 16. Првенство Србије

Рагби клуб Дорћол освојио је Супер Куп за 2017 годину

Рагби клуб Дорћол освојио је трећи Супер Куп Србије, победивши у недељу 05.03.2017. године Црвену Звезду са 32-30 (16-12). Паукови су до победе и првог трофеја у новој сезони, стигли буквално у последњим секундама утакмице. Дорћол је од 2. минута када је есеј постигао репрезентативац Стеван Стевановић, константно био у вођству. Звезда је у 47. минуту успела да изједначи на 16-16, али је актуелни шампион Србије додао гас и поново се резултатски одлепио од ривала. Ипак, упорни и борбени црвено-бели, у 77. минуту, након есеја Миодрага Томића, по први пут на утакмици долазе у вођство од 30-28.  У преосталом времену Дорћол је кренуо на све или ништа. Преузео је посед лопте али Звезда се добро бранила, све до последњег напада на утакмици. Тада је Саша Митровић успео да постигне есеј, и донесе Супер Куп по други пут на Дорћол. Комплетан извештај са Супер Куп утакмице, слике и видео снимак,  можете погледати овде

Изузетно квалитетна и узбудљива утакмица у Супер Купу Србије, одлична је најава за старт Првенства Србије у рагбију 13, које почиње у недељу 12.03.2017. године, утакмицама првог кола А групе. Ове 16. сезоне, у Првенству Србије ће учествовати 12 клубова, који ће бити подељени у две лиге Прву и Другу Лигу.

Прва лига Србије броји 8 клубова, који су подељени у две групе. У А групи су Дорћол, Црвена Звезда, Партизан и Раднички из Ниша. Б групу чине Нови Београд, Морава Гепарди из Лесковца, Соко из Врања и новајлија Цар Душан Силни из Параћина. У пролећном делу, унутар сваке групе игра се 6 кола (два круга, свако са сваким, кући и у гостима).  Након пролећног дела, последње пласирана екипа из А групе, сели се у Б, а на њено место долази првопласирани клуб Б групе. У јесењем делу игра се још један круг (3 кола) а затим почиње плејоф  и плеј-аут. У полуфиналу плејофа састају се А2-А3, а победник овог меча у финалу ће играти за титулу Шампиона Србије са првопласираном екипом из лигашког дела. У плеј-ауту ће се састати четврто пласирани тим из А групе, и првопласирана екипа из Б групе, као и последњи клуб из Б групе са првопласираним из Друге Лиге Србије. Победници плеј-аут утакмица обезбедиће места у најјачем рангу такмичења за наредну сезону.

Друга лига Србије игра се једнокружно уз плејоф за првака. Пријаве за ову лигу су још увек отворене и трају до 30. марта 2017. године, а очекује се да ће у овом такмичењу учествовати Вождовац, Земун, Раднички Нова Пазова и Подбара из Новог Сада.

Све досадашње освајаче трофеја у најважнијим клупским тачмичењима у Србији можете видети овде

Распоред утакмица првог кола А групе за недељу 12.03.2017. године:

14.00 сати, Ада Циганлија, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН, судија Радослав Новаковић, помоћници Ивица Ђорђевић и Урош Црнчевић, делегат Станко Станишић.

16.30 сати, БАСК Арена, ДОРЋОЛ – РАДНИЧКИ Ниш, судија Милош Милинковић, помоћници, Душан Вирц, Славиша Зекић, делегат Драган Павловић.